درست آمبولانس کودکان بیماری راحتی

درست: آمبولانس کودکان بیماری راحتی آموزش دبی آمبولانس بیماران زن

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ماجرای تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان / نوبخت

به گزارش ایسنا، با تصمیم دولت از امروز همزمان با ٢١ فروردین ماه سیاست یکسان سازی قیمت ارز در اقتصاد کشور عزیزمان ایران به مرحله اجرا در می آید. دلار که تا قیمت

ماجرای تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان / نوبخت

نوبخت: ماجرای تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان

عبارات مهم : بازار

رئیس شرکت برنامه و بودجه جریان تصمیم دولت جهت تک نرخی شدن ارز را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، با تصمیم دولت از امروز همزمان با ٢١ فروردین ماه سیاست یکسان سازی قیمت ارز در اقتصاد کشور عزیزمان ایران به مرحله اجرا در می آید. دلار که تا قیمت ٦١٥٠ پیش رفته بود با سقوط حدود ٢٠٠٠ تومانی در قیمت ٤٢٠٠ تک نرخی شد.

با توجه به جریان و ابعاد اجرایی شدن این سیاست محمد باقر نوبخت- مدیر شرکت برنامه و بودجه- در رابطه با این عوض کردن مهم اقتصادی توضیحاتی ارائه کرد.

ماجرای تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان / نوبخت

وی گفت: مردم بدانند درست است که بازار ارز مهم و روی بسیاری از بخش ها اثر می گذارد، ولی تمام شاخص های اقتصادی نیست و اکنون بر اساس اعلام بین المللی اوضاع مناسبی در اقتصاد برقرار هست. بعد بازار ارز را با سایر بازار ها و اوضاع اقتصادی یکی نکنیم.

نوبخت با اشاره به عوامل بی ثباتی بازار ارز در مدت اخیر گفت: بازار ارز مثل همه بازارها از دو سوی عرضه و تقاضا تشکیل می شود که عرضه ما از دو محل هست، اول درآمد نفتی که حدود٥٠ میلیارد دلار است و بخش دیگر صادرات غیر نفتی که به عنوان نمونه حدود ٤٧ میلیارد دلار است که در مجموع به بیش از ٩٠ میلیارد دلار می رسد. در برابر دو تقاضا داریم یکی واردات کالا و دیگری واردات خدمات. حدود ٥١ میلیارد دلار واردات کالا داریم که حداکثر واردات این بخش ٥٥ میلیارد دلار است که باید به آن واردات خدمات اضافه شود که مسافران هم در این سرفصل قرار دارند که در نهایت واردات خدمات حدود ٢٥ میلیارد دلار است که جمع تقاضای ارز داخلی به مرز٨٠ میلیارد دلار به صورت متعارف می رسد. با توجه به اینکه عمدتا تراز بازرگانی ما مثبت هست، اغلب دچار نوسان ارزی نمی شویم و در مواردی در بعضی فصول ایجاد می شود که قابل کنترل است.

به گزارش ایسنا، با تصمیم دولت از امروز همزمان با ٢١ فروردین ماه سیاست یکسان سازی قیمت ارز در اقتصاد کشور عزیزمان ایران به مرحله اجرا در می آید. دلار که تا قیمت

وی ادامه داد: ولی در نیمه دوم سال قبل اتفاق دیگری افتاد و تقاضای بیشتری به بازار آمد که بخشی به همان استدلال قبل یعنی تقاضای فصلی تخصیص داده شده است داشت، ولی رخداد دیگر به غیر از واردات بیشتری که جهت ماشین انجام شد عده ای وارد بازار ارز شدند که نه جهت واردات کالا مورد نیاز داشتند و نه خدمات. این افراد جهت جابجایی ریال به دلار آمدند تا ارزش پولشان حفظ شود.

رئیس شرکت برنامه و بودجه گفت: در بازار به غیر از تقاضای واردات، تقاضای غیر واقعی داریم که به هر طریقی از سوی بعضی افراد وجود دارد و ما اجازه نمی دهیم هنگامی که که هجوم غیر متعارفی جهت خرید دلار وجود دارد منابع ارزی را در اختیار قرار دهیم.

به گفته سخنگوی قوه مجریه با تصمیات اتخاذ شده است این امید وجود دارد که بازار به تعادل برسد.

ماجرای تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان / نوبخت

اگر دیشب اعلام نمی کردیم، شاید دلار گران تر می شد

در حالی قیمت د لار با تک نرخی شدن به یکباره از حدود ۶۱۵۰ تومان در روز گذشته به ۴۲۰۰ تومان جهت امروز رسید که این پرسش مطرح است که آیا باید تک نرخی شدن ارز در وقت اوج قیمت آن اتفاق بیفتد آیا که در این میان هستند صرافی هایی که دلار در همین روزهای گذشته با قیمت حدود ۴۹۰۰ تومان از بانک مرکزی تحویل گرفته اند و یا بعضی واردکنندگان دلار بالای ۵۰۰۰ دریافت کرده اند.

به گزارش ایسنا، با تصمیم دولت از امروز همزمان با ٢١ فروردین ماه سیاست یکسان سازی قیمت ارز در اقتصاد کشور عزیزمان ایران به مرحله اجرا در می آید. دلار که تا قیمت

در این شرایط آیا بانک مرکزی و دولت آنقدر قدرت نداشت که بتواند ابتدا کمی تعادل را در بازار برقرار کرده و در فاصله کمتری دلار را تک نرخی کند؟ در عین حال که آیا دلار ۴۲۰۰ تومانی توانایی کم کردن داشته و یا اینکه فقط ممکن است در مسیر افزایشی حرکت کند؟ اینها پرسش هایی است که نوبخت در مورد آن توضیحاتی به ایسنا ارائه کرد.

بنابر گفته مدیر شرکت برنامه و بودجه بعد از اینکه بانک مرکزی در آخرهای سال گذشته بعضی سیاست ها از جمله انتشار اوراق ۲۰ درصد و یا پیش فروش سکه را جهت کنترل بازار ارز اجرایی کرد و ثبات نسبی برقرار شد، در نهایت بعد از تعطیلات نوروز مشخص شد که این سیاست ها به دلایلی باید اصلاح شود و دیگر از کارایی بالایی برخوردار نیست. بر این اساس در شرایطی که بازار آشفته است و قیمت ها در حال اوج رفتن، نمی توانستیم بیش از این صبر کنیم. اگر دیشب تصمیم خود ر ا جهت دلار اعلام نمی کردیم، شاید امروز قیمت ها بالاتر از این بود و در نهایت مجبور می شدیم سیاست های دیگری اجرا کنیم.

ماجرای تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان / نوبخت

وی اشاره ای هم به تغییرات قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی داشت و گفت: آیا نمی شود این قیمت پایین بیاید؟ این قیمت توانایی عوض کردن دارد آیا که نظام ارزی شناور مدیریت شده است است و بر اساس بازار حرکت خواهد کرد و حتی می توان آن را رها کرد و جریان بازار آن را مشخص کند. ولی اطمینان می دهم که دیگر شک و نوسان ارزی نداریم.

واژه های کلیدی: بازار | سیاست | برنامه | واردات | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz