درست آمبولانس کودکان بیماری راحتی

درست: آمبولانس کودکان بیماری راحتی آموزش دبی آمبولانس بیماران زن

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی طی ۲۰ سال قیمت مسکن ۹۰ برابر شد

یک کارشناس بازار مسکن گفت: سوداگری زمین طی سال‌های ۷۰ تا ۹۰ آسیب های بسیاری به صنعت ساختمان وارد کرد؛ به طوری که طی این ۲۰ سال قیمت مسکن بیش از ۹۰ برابر شد و ای

طی ۲۰ سال قیمت مسکن ۹۰ برابر شد

طی ۲۰ سال قیمت مسکن ۹۰ برابر شد

عبارات مهم : بازار

یک کارشناس بازار مسکن گفت: سوداگری زمین طی سال های ۷۰ تا ۹۰ آسیب های بسیاری به صنعت ساختمان وارد کرد؛ به طوری که طی این ۲۰ سال قیمت مسکن بیش از ۹۰ برابر شد و این در حالی اتفاق افتاد که کیفیت رشد قابل توجهی را تجربه نکرد.

عباس شوکتی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: نبود مدیریت در صنعت ساختمان باعث شد هر کس که سرمایه ای داشته باشد، وارد عرصه ساخت و ساز شود و یک شبه راه صد ساله را در آشفته بازار مسکن طی کند.

طی ۲۰ سال قیمت مسکن ۹۰ برابر شد

وی با بیان اینکه ما از نظر تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دنیا جایگاه دوم را در اختیار داریم، ادامه داد: در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار مهندس عضو شرکت نظام مهندسی هستند که قطعا این تعداد سه برابر زیاد از نیاز تمام ساخت و سازهای کشور هست. با این وجود شاهدیم که ساختمان ها به وسیله افراد فاقد صلاحیت ساخته می شود و نظارت قابل قبولی هم بر آنها اعمال نمی شود.

شوکتی در ادامه با انتقاد از زیاد کردن ۶۰ درصدی قیمت بعضی مصالح ساختمانی گفت: متاسفانه نهادهایی که با ساخت وساز مرتبط هستند و درآمدهایی از این بخش نصیبشان می شود، نسبت به پرسشها موجود بی توجه هستند. به طور مثال بیش از ۷۰ درصد درآمد شهرداری از محل صدور پروانه هاست و باید جهت کمک به سازندگان امتیازاتی قائل شود ولی شاهدیم که همواره شهرداری عوارض صدور پروانه را چند برابر تورم عمومی زیاد کردن داده هست. امیدواریم با سوابقی که از آقای نجفی سراغ داریم، به حل این چالش کمک کند.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: سوداگری زمین طی سال‌های ۷۰ تا ۹۰ آسیب های بسیاری به صنعت ساختمان وارد کرد؛ به طوری که طی این ۲۰ سال قیمت مسکن بیش از ۹۰ برابر شد و ای

این کارشناس بازار مسکن با ابراز خرسندی از مدیریت وزیر راه و شهرسازی در بخش زمین و مسکن افزود: امروز از یک طرف شاهد روند آرام و طبیعی بازار مسکن به دور از هیجانات گذشته هستیم و از طرفی قیمت بعضی مصالح در حال زیاد کردن است که این مساله سازندگان را در دوراهی زیاد کردن قیمت ها یا کم کردن کیفیت قرار می دهد و از آنجایی که بازار کشش زیاد کردن قیمت را ندارد، سازنده چاره ای جز کم کردن کیفیت ساخت نخواهد داشت.

شوکتی با بیان اینکه صنعتی سازی یک ضرورت انکار ناپذیر هست، خاطرنشان کرد: صنعتی سازی علاوه بر اینکه باعث زیاد کردن کیفیت ساخت و ساز می شود، کیفیت را ارتقاء داده و در کم کردن قیمت ها بسیار تاثیرگذار است.

وی به ۴۰۰ هزار مهندس عضو شرکت نظام مهندسی ساختمان اشاره کرد و گفت: سرمایه عظیمی از نیروی انسانی بدون کار در صنعت ساختمان وجود دارد که ظرفیتی جهت اشتغال آنها در داخل کشور نیست، لذا صادرات خدمات فنی مهندسی باید مدنظر دولت قرار گیرد؛ در این خصوص بازارهای خاورمیانه پتانسیل خوبی جهت اشتغال زایی در صنعت ساختمان است.

طی ۲۰ سال قیمت مسکن ۹۰ برابر شد

واژه های کلیدی: بازار | مهندسی | ساختمان | مصالح ساختمانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz